Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia i Bogatyński Ośrodek Kultury zapraszają na Sensoplastykę Indiańską!

 

22 lutego 2024 

godz. 16.30 

sala Atena (BOK) 

Cena zajęć: 30 zł (bilety do nabycia od 16.02. w kasach BOK) 

 

Kasa BOK (dolny hol) czynna jest od piątku do wtorku w godzinach 15.00 - 20.00.

Kasa w sekretariacie czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

 

Ilość miejsc ograniczona!

 

Zajęcia poprowadzi niezastąpiona Animatorka Gabarka!

 

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy Bogatynia. 

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Mecenas Kultury: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 

pge_mecenas_poziom-01.jpg

Zapraszamy na koncert DUB PISTOLS & PAPRIKA KORPS do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury (hip-hop, reggae, heavy–reggae)

 

4.05.2024

godz. 19.00

Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1, Bogatynia, Poland

Bilety – 100 zł (w dniu koncertu 120 zł) do nabycia na kupbilecik.pl oraz wkrótce w kasach BOK.

 

Wybuchowe połączenie dwóch oryginalnych zespołów Dub Pistols (UK) i Paprika Korps (PL). Tak mocno energetycznego zestawienia w okolicy nie znajdziecie. Gwarantujemy 3 godziny mocnej mieszanki tanecznych i heavy gatunków muzycznych. Nie wypada nie być.

Dub Pistols to doskonale znany polskiej publiczności angielski zespół, w charakterystyczny a zarazem charakterny sposób łączący dub, reggae, dancehall, ska & DnB, założony w 1996 roku przez Barry'ego Ashwortha i Jasona O'Bryana. Pierwszymi singlami zespołu były „There's Gonna Be a Riot” i „Best Got Better” z 1998 roku. Ich pierwszy album, „Point Blank”, ukazał się w tym samym roku. Ich albumy „Six Million Ways to Live” i „Y4K: Next Level Breaks” zostały wydane w 2001 roku. Do tej pory wydali siedem albumów studyjnych, a także współtworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, w tym Blade II, Bad Company, Piranha 3D i Mystery Men. Wydali także znaczną liczbę zremiksowanych utworów innych artystów. Do najbardziej znanych z nich należą remiksy „Dolphins Were Monkeys” Iana Browna, „My Way” Limp Bizkit, „Do It” zespołu Crystal Method i „James Bond Theme” Moby’ego. Ich trzeci album, Speakers and Tweeters, został wydany w 2007 roku nakładem Sunday Best i zawiera utwory T. K. Lawrence, JMS, Blade, Rodney P i Terry Hall. Ich czwarty album „Rum'n'Coke” został wydany w maju 2009 roku. Piąty album, „Return of the Pistoleros”, został wydany w 2015 roku w wytwórni Roba Da Banka Sunday Best Recordings. W 2017 roku ukazał się ich szósty album „Crazy Diamonds”, a w październiku 2020 roku ukazał się siódmy album „Addict”. Ich najnowszy album studyjny „Frontline” ukazał się w marcu 2023 roku.

https://dubpistolsmusic.co.uk/

Paprika Korps – ulubieńcy zagranicy, zespół, który na świecie jest bardziej znany niż w Polsce, a szkoda bo to naprawdę genialny band. Działają od 1996 roku, pochodzą z Opola i na koncertach proponują oryginalną mieszankę muzyczną reggae – metal ale nie tylko.  Zadebiutowali w 1999 r. albumem Kolejny krok; od tego czasu wydali ich jeszcze sześć, dużą część nakładem labelu Karrot Kommando, z którym związani są od początku jego działalności. Aktualnie ich najnowsze wydawnictwo to „Homemade Babylon” z 2016 roku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Media Lokalne, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Bogatyński Ośrodek Kultury.
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat Medialny: Telewizja Bogatynia.

OKiS_logo_poziom_RGB_PL.jpglogotyp-umwd_nowy-01.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na „Brokatowy Dzień Kobiet” - Koncert Marcina „Czersky” Czerwińskiego do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

 

10.03.2024

godz. 18.00

sala widowiskowa BOK

Bilety w cenie 70 zł do nabycia (od wtorku 13.02.) na platformie kupbilecik.pl oraz w kasach BOK.

 

MARCIN „CZERSKY” CZERWIŃSKI - kompozytor, wokalista i producent muzyczny, twórca hitu „Brokat” oraz prekursor Reggaeton Latino. Już od najmłodszych lat związany ze światem muzycznym. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2013 roku po wystąpieniu w jednym z programów telewizyjnych. Był to moment przełomowy w jego karierze. W grudniu 2014 roku ukazał się jego debiutancki album, pt. „Chwyć swe marzenia„. Chwilę później artystę można było usłyszeć, m.in. na antenie Radia Eska, Radia Wawa, RMF MAXX, czy zobaczyć na stacjach takich jak 4FunTV, czy EskaTV. Artysta niejednokrotnie pojawiał się w telewizyjnych Śniadaniowych, czy występował w roli jurora programu „ALL TOGETHER NOW – ŚPIEWAJMY RAZEM”. W 2019 roku zagrał na trasie Eska Summer City. Pod koniec 2021 został zaproszony do wzięcia udziału w koncercie dla RADIO SUPERNOVA.

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

 

 

Zgłoszenia do 41. Turnieju Łgarzy.

 

Już czas na zgłoszenia do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych!

Turniej Małych Form Satyrycznych jest coroczną ogólnopolską imprezą, organizowaną w trzech oddzielnych konkursach na:

– autorskie, niepublikowane wcześniej teksty satyryczne,

– sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych,

– pojedynek Gości o Nagrodę Publiczności.

 

41. Finał TMFS odbędzie się w Bogatyni 20 kwietnia 2024 r. Producentem jest Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych.

Celem Turnieju jest promowanie autorów tekstów satyrycznych i wykonawców estradowych (satyryków).

 

KONKURS NA TEKST SATYRYCZNY

Teksty należy nadsyłać drogą elektroniczną (e-mail) do 24 marca 2024 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem w tytule wiadomości „Turniej – tekst”.

I nagroda – 3 000 zł, tytuł „Księcia Łgarzy” oraz statuetka „Złotego Kosy”!

 

KONKURS NA SCENICZNĄ PREZENTACJĘ WŁASNYCH UTWORÓW SATYRYCZNYCH

Utwory sceniczne o czasie trwania do 15 minut w formie multimedialnej (link do nagrania lub nagranie wideo w formie załącznika do listu elektronicznego) wraz z „kartą uczestnictwa” należy przesyłać do 24 marca 2024 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem w tytule wiadomości „Turniej – zgłoszenie”.

I nagroda – 5 000 zł, tytuł „Króla Łgarzy” oraz statuetka „Kozła”!

 

POJEDYNEK GOŚCI O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

to przegląd najciekawszych zjawisk na scenie kabaretowej i satyrycznej w kraju. Odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. podczas Koncertu Finałowego w Bogatyni.

Nagroda – 5 000 zł oraz statuetka „Szczupłego Andrzeja” - trafi do wybrańców bogatyńskiej publiczności.

 

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursów oraz kartę uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej oragnizatora: http://www.turniej.com.pl/

 

Zapraszamy!

Zapraszamy na dwa spektakle komediowe „Przygoda z ogrodnikiem” do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

 

1.03.2024

godz. 17.00 i 20.15

sala widowiskowa BOK

 

Bilety w cenie od 90 zł do 150 zł do nabycia tylko na platformach:

godz. 17.00 - bilety.adria-art.pl

godz. 17.00 - kupbilecik.pl

godz. 17.00 - biletyna.pl

godz. 20.15 - bilety.adria-art.pl

godz. 20.15 - kupbilecik.pl

godz. 20.15 - biletyna.pl

 

Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski. „Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszło im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie? Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

 

Obsada:

Anna Mucha (Cindy Dzika)

Katarzyna Cichopek / Magdalena Smalara (Bernice)

Jakub Wons (Rubens)

Michał Sitarski (Hal Dziki)

Bogdan Kalus (Inspektor Snow)

Wojciech Medyński (Jeremy Cash)

 

Scenariusz: Norm Foster

Oryginalny przekład i reżyseria: Mirosław Połatyński

Kostiumy: Krystian Szymczak

Scenografia: Marcello Sora

 

*Spektakl od 18 roku życia!

 

Organizator: ADRIA ART

Strona 1 z 2