"XVI Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych" - 24.11.2022

W czwartek, 24 listopada 2022 r., o godz. 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XVI Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

W Przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z domów opieki, ośrodków pomocy społecznej, szkół z oddziałami integracyjnymi, pracowni artystycznych oraz osoby niezrzeszone. Imprezę ze sceny uroczyście otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Dobrołowicz wraz z Dyrektor BOK Panią Anitą Szakiel-Sosnowską. Następnie prowadzący Marcin Woroniecki przedstawił program imprezy i po aplauzie publiczności zaczęły się prezentacje sceniczne. Obejrzeliśmy 8 występów artystycznych: przedstawienia teatralne, prezentacje taneczne, prezentacje wokalne, instrumentalne i wokalno-instrumentalne solistów i zespołów. Na sali gościliśmy naszych Czeskich i Niemieckich przyjaciół z zaprzyjaźnionych organizacji i stowarzyszeń. Po występach festiwalowych wykonawcy z rąk Wiceburmistrz ds. społecznych Pani Aleksandry Ratajczak oraz Dyrektor BOK Anity Szakiel-Sosnowskiej otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz czekolady. Natomiast placówki otrzymały paczki z materiałami do organizacji warsztatów integracyjnych i plastycznych. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, zespołu „AMBARAS” z DPS-u „Jędrek” w Opolnie Zdroju. Po wielkich emocjach, których dostarczył zespół „AMBARAS” wszyscy udali się do galerii stopART, gdzie prezentowana była wystawa twórczości osób z niepełnosprawnościami. Obejrzeliśmy prace plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, robótki ręczne i rzeźby... Wielki finał odbył się w sali tanecznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gdzie na wszystkich czekał poczęstunek w postaci pysznych kanapek, sałatek oraz pysznego tortu. Serdecznie dziękujemy za obecność na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych i zapraszamy na kolejny już za rok! Imprezę poprowadził Marcin „WORON” Woroniecki. Prace artystów można podziwiać w naszej galerii do końca grudnia w godzinach otwarcia Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Serdecznie dziękujemy: Pracowni Integracyjnej „BEZ BARIER” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni, Przedszkolu Publicznemu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni, Eugeniuszowi Radeckiemu, Domowi Pomocy Społecznej „JĘDREK” w Opolnie Zdroju, Pracowni Muzycznej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Zespołowi muzycznemu „AMBARAS”.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

Sponsor: PGE GiEK S.A.  

Patronat Honorowy Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Partner: TPD Oddział Okręgowy w Jeleniej Górze.

Fot. BOK.

belka_cala_mpton.jpg