W środę, 22 marca o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia pt. „Rubinowe gody".

Spektakl komediowy Krzysztofa Kędziory to opowieść o małżeństwie, miłości i zmieniającym się świecie. Grażyna i Marian obchodzą „Rubinowe gody”, czyli czterdziestą rocznicę małżeństwa. Córka w prezencie funduje im weekend w luksusowym hotelu… no właśnie, a oni w tych luksusach nie są w stanie zorientować się jak włączyć światło czy otworzyć drzwi. Dodatkowo nie wiedzą, że w swoim luksusowym apartamencie nie są sami… i, że wyniknie z tego niezła kabała… i to „polityczna”. Na szczęście i nieszczęście w pogotowiu jest boy hotelowy Danny, który jak się później okazuje… nie pracuje w hotelu „Aquarius”. Sala widowiskowa Bogatyńskiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Dziękujemy za tak wspaniałą frekwencję! Ponadto wydarzył się wspaniały zbieg okoliczności, ponieważ oglądający spektakl Państwo Borowscy za kilka dni będą obchodzić swoje „Rubinowe gody”. Dyrektor BOK Marcin Woroniecki zaprosił ich na scenę, gdzie z rąk Pawła Okońskiego otrzymali bukiet kwiatów i życzenia, a od zgromadzonych widzów salwę oklasków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim miłośnikom teatru za obecność i zapraszamy na kolejne widoczne już na horyzoncie wydarzenia kulturalne do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wystąpili: Małgorzata Szeptycka, Paweł Okoński, Radosław Kasiukiewicz, Rafał Kwietniewski. Reżyseria: Wojciech Dąbrowski.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Fot. BOK.

W piątek 17 marca w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Stowarzyszenia BG Flash: „Piękno Regionu u Styku Trzech Granic”.

Wydarzenie uroczyście otworzyli Dyrektor BOK Marcin Woroniecki oraz Zbigniew Gałucki Prezes BG Flash witając zgromadzonych gości i artystów. Na nowe otwarcie owocnej współpracy, Dyrektor otrzymał od grupy fotograficznej pamiątkową tablicę, stanowiącą kolaż fotografii. Następnie przyszedł czas na to co najważniejsze, czyli podziwianie wspaniałych kadrów ukazujących piękno naszego regionu oraz konstruktywne rozmowy z autorami. Wystawę „Piękno Regionu u Styku Trzech Granic” można oglądać do 14 kwietnia w galerii StopArt w godzinach otwarcia Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Serdeczne podziękowanie kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza, który objął wystawę Patronatem Honorowym. Dziękujemy również pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, którzy pomogli w organizacji wystawy oraz przygotowali drobny poczęstunek. Spędziliśmy wspaniały wieczór z twórczością artystów z BG Flash i po piątkowym wydarzeniu wszyscy jesteśmy zgodni, że chcemy więcej! Zapraszamy na kolejne wernisaże wystawy do galerii StopArt w przyszłości.

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, Stowarzyszenie BG Flash.

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Fot. Fotolab Marek Szyliński, Anna Chorab i Tomasz Kukuć.

www.bgflash.pl

W czwartek, 9 marca 2023 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się XX Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wielkie Maluchów Śpiewanie”.

W Festiwalu wzięło udział 200 małych artystów z 6 przedszkoli, oddziału przedszkolnego oraz 6 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Obejrzeliśmy w sumie 14 występów, w których dominowały prezentacje zespołowe, pojawiło się również dwoje solistów. Festiwal rozpoczął dyrektor BOK Marcin Woroniecki, który przywitał wszystkich wykonawców oraz gości i zaprosił na scenę Wiceburmistrz Aleksandrę Ratajczak, która oficjalnie otworzyła XX Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wielkie Maluchów Śpiewanie”. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz ze sceny powitał młodych artystów oraz publiczność i życzył wszystkim samych wspaniałych doznań artystycznych. Każdy z uczestników oraz opiekunów po występie został nagrodzony słodkim upominkiem oraz okolicznościowym dyplomem. Ponadto każda instytucja została nagrodzona dyplomem z podziękowaniem. Licznie zgromadzeni goście przybyli wesprzeć małych piosenkarzy w debiucie scenicznym, którym był dla większości występ na Festiwalu. Maluchy wykazały się niezwykłą odwagą i śmiałością w swoich prezentacjach. Usłyszeliśmy piosenki nawiązujące do pięknej pory roku, jaką jest wiosna, na którą z niecierpliwością wszyscy czekamy. Wielkie brawa należą się również wychowawcom przygotowującym dzieci do występów. Festiwal miał charakter przeglądu, dlatego też występy nie podlegały ocenie jury. Imprezę prowadziła Jolanta Pieczara.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Fot. BOK.

8 i 9 marca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury minęły pod szyldem Tandemu Kulturalnego zorganizowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet.

W środę o godzinie 19.00 swój debiutancki koncert w kawiarni „Atena” zagrał lokalny zespół „Kilobobu Orchestra”. W kameralnym klimacie wzięliśmy udział we wspaniałej uczcie muzycznej będącą mieszanką Fusion, Funku, Jazzu i Ambientu w wykonaniu Przemysława Tracza (gitara elektryczna), Szymona Justyńskiego (gitara basowa), Łukasza Rogackiego (trąbka) i Karola Szkibiela (perkusja). W trakcie ponad godzinnego występu wypełniona po brzegi „Atena” bujała się w rytm muzyki i migających świateł oraz nagradzała brawami i okrzykami solówki muzyków. Co utwór głos zabierał Przemysław Tracz, który oryginalnym humorem zagajał publiczność i opowiadał o wykonywanych kompozycjach. Wydarzenie otworzył dyrektor BOK Marcin Woroniecki składając Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Po koncercie przyszedł czas na zdjęcia i luźne rozmowy z artystami. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniały odbiór naszej muzycznej inicjatywy. Już w kwietniu zapraszamy na kolejny koncert do „Ateny”. Szczegóły wkrótce!

Koncert nie mógłby się odbyć bez pomocy Tomasza Justyńskiego, który pomógł ekipie BOK zrealizować dźwięk.

W czwartek o godzinie 18.00 w kinie KADR 3D Panie obejrzały film „Pamiętnik przelotnego romansu”, który był finałem Kulturalnego Tandemu w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wręczył osobiście każdej Pani słodki upominek, życząc miłego seansu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spędzenie tegorocznego Dnia Kobiet w Bogatyńskim Ośrodku Kultury i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych w przyszłości.

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Fot. BOK.

Strona 1 z 48